niedziela, 28 lutego 2016

BEZSENS

...Nie warto mówić
dosłownie nic i do nikogo
każde słowo traci sens i znaczenie
kiedy nie spotyka się ze zrozumieniem
z powodu czego zaznaje się bólu
nieludzkiego upokorzenia
odrzucenia z racji prawdy i faktów
na publicznej arenie kłamstw
pośród ludzkiego wynaturzenia
skłonności do hipokryzji i oszustw
którymi bezmyślnie karmi się ludzki świat
mówiąc że białe jest czarne i na odwrót...

...Szaleństwo tego świata
niesie z sobą wszelkiego zła ohydę
pozbawia ludzi miejsca do życia
w prawdzie i miłości do Boga i człowieka
odbiera spokój człowieczego współistnienia
bezcześci to co prawe i sprawiedliwe
nikczemnie kala co prawdziwe i życzliwe
życiodajne dobro zamienia w zło
judząc jednego przeciwko drugiemu
brutalnie odzierając z honoru i godności
używając w tym celu największej broni
środków masowego przekazu...

...Doprowadzając ludzkość
do masowego śmiercionośnego obłędu
który stanowi najpoważniejsze zagrożenie
nie tylko dla człowieczej jednostki
ale całej wszechświatowej społeczności
a także krwawą katastrofę ziemi
którą zamieniono w jedną wielką jatkę
gdzie ginie człowiek bez względu na płeć i wiek
oraz każde żywe ziemskie stworzenie
a wszystko po to by kosztem niewinnej krwi
zaspokoić pobudki psychopatycznego zwyrodnienia
ludzi których ludźmi nazwać nie można...

Toteż z tejże racji...
już czas mowę zakończyć
kto ma oczy niechaj patrzy by widzieć
zaś kto ma uszy niech słucha by słyszeć
a kto ma rozum niech jasno myśli
by pojąc to co jest z Boga a co z człowieka
kto niesie życie a kto śmierć
co życiodajne a co śmiercionośne
czym jest prawość a czym kłamstwo i obłuda
dokąd prowadzi rozumność a dokąd bezmyślność
jakie jest oblicze godności a jakie nikczemności
każdy kto ma Bożego Ducha i serce odpowiedź zna...

...Wszelka mowa...
w obecnej dobie czasu
stała się ostatecznym bezsensem
a zatem nadszedł czas rozumnego milczenia
kontemplacji – analiz i wniosków
z własnego na ziemi istnienia i całej ludzkości
przykre jest to wszystko ale prawdziwe...

Napisany dnia, sobota 20 lutego 2016 roku, godzina 09:48

24 komentarze:

 1. To takie na czasie... Pozdrawiam i miłego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Violetko, bardzo dziękuje i także pozdrawiam Ciebie serdecznie :)

   Usuń
 2. Rozumnie myśleć, tak, ale nie milczeć, bo nas kłamstwo zaleje. Ty się tym wierszem sprzeciwiałaś temu, co się teraz dzieje i brawo za niego. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, ale niekiedy trzeba i milczeć, ale nie znaczy dać kłamstwu górę. To prawda, że to jest pewien rodzaj niewiele znaczącego w tym świecie sprzeciwu wobec otaczającego nas kłamstwa, które niszczy życie narodu a także jednostek. Dziękuje Droga Grażynko, za stosowny do moich słów komentarz, a najbardziej że Jesteś Serce * Moc serdeczności na dzień dzisiejszy dla Ciebie tu pozostawiam :)

   Usuń
 3. Zgadzam się, z treścią wypowiedzi Violki i Gigi. Również, tak wiersz odbieram i Twoje nastawienie, z którym nie trudno się zgodzić. Serdeczności Halinko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje bardzo Droga Matyldo, za zgodność w słowie z moimi miłymi Komentatorami, jak też i ze mną. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie :)

   Usuń
 4. Manipulacja to powszechnie znana sprawa, tylko nie zdajemy sobie z tego sprawy.
  Pozdrawiam Halinko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację Droga Niewiasto, że wszechobecna manipulacja ludźmi bardzo ich niszczy od wewnątrz, jak też zewnętrznie czyli w codziennych się zachowaniach. Myślę, że wielu jest co zdają sobie z tego stanu rzeczy sprawę, ale niestety nic z tym począć nie mogą bo właśnie więcej jest takich o których piszesz w swoim komentarzu, z czym się w pełni zgadzam. Bardzo serdecznie Ciebie pozdrawiam :)

   Usuń
 5. Ludzie ten świat urządzają. Mógłby być lepszy. Serdecznie pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą Probusie i to co do joty, że właściwie to ludzie są sobie sami winni że tak jest na tym świecie, a mogłoby właśnie być inaczej ale niestety nie jest, bo za przeproszeniem jest więcej ludzi słabo lub źle myślących, niż tych właściwie i mądrze których świat nie raczy wysłuchać ani też z nimi się nie liczy. Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie i dziękuje za mądry i stosowny komentarz...

   Usuń
 6. Mocna treść wiersza, mądrze napisana. Kłaniam się Halinko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuje Aleksandrze, za uznanie i wsparcie. Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie :)

   Usuń
 7. To prawda, że nieraz nie warto nic mówić. Takie czasy nastały, że lepiej jest nieraz milczeć. Mocny wiersz i dobry, jako przekaz i refleksja na czasie. Pozdrawiam Cię Halinko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak uważam, jak napisałaś i dlatego powstały te właśnie wersy. Dziękuje bardzo Droga Jarzębinko i pozdrawiam Cie bardzo serdecznie :)

   Usuń
 8. Jak zawsze, mądrze, mocno i do rzeczy. "Mowa jest srebrem, a złotem milczenie" Trzeba wiedzieć, kiedy mówić a kiedy należy milczeć i Ty to właśnie wiesz. Ukłony Halinko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje ślicznie Korneliuszu, dokładnie tak uważam jak napisałeś. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie :)

   Usuń
 9. Masz rację, bo kiedy mowa traci posłuch i znaczenie, to niech mówi milczenie. Bardzo mądrze i rzeczowo przedstawiłaś tę tezę w swoich wersach, które są autentycznym odpowiednikiem do obecnego czasu i sytuacji w naszym kraju i na świecie. Piszesz, mądre i mocne przesłania, które lubię czytać a potem treść twojej twórczości w spokoju rozważać. Ponieważ, jest autentycznie prawdziwa i wiele wnosi do życia człowieka. Pozdrawiam Cię Halinko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje bardzo Droga Lilianko, toteż dlatego powstały te wersy, bo może chociaż nieliczna część ludzi je zrozumie i zmieni swoje zachowanie, nim będzie za późno. Chociaż w to bardzo wątpię, bo mądrym ludziom nie trzeba nic mówić gdyż z własnego życiowego doświadczenia wiedzą co i jak być powinno a nie jest, zaś nierozumnym i wynaturzonym nie da się niczego wytłumaczyć, a co dopiero powiedzieć tak jak jest naprawdę. Po prostu prawdy ani niczego co się z nią wiąże, nie przyjmują w ogóle do wiadomości i dlatego ten świat jest taki a nie inny. Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie :)

   Usuń
 10. Bardzo dobre, mocne przesłanie! Masz rację, lepiej nie mówić nic. Milczenie, mówi głośniej! Tak trzymaj Halinko. Uszanowanko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Cię Leszku i bardzo dziękuje, za Twoją jak zawsze mądrą i rzeczową wypowiedź w komentarzu, z którym się w pełni zgadzam. Miło że Jesteś z nami :) Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie...

   Usuń
 11. Teraźniejszy czas, zamyka ludziom usta i rzeczywiście, lepiej nic nie mówić. Dobry wiersz, do przemyśleń. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda niezaprzeczalna, też tak właśnie uważam. Dziękuję bardzo Deszczowa dziewczyno i pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie :) Miło Cię widzieć pośród nas...

   Usuń
 12. No cóż, smutny wiersz ale prawdziwy jak życie każdego z nas. W większości wszyscy wiemy, co i jak się miało no i jak się też obecnie od lat ma. Szkoda, że nie wszyscy rozumieją na czym polega wolność i demokracja, jak też wiara w Boga. Twój wiersz, mówi o wieloletniej rzeczywistości w naszym kraju i na świecie. Bardzo dobre przesłanie i oby, w porę dotarło do manipulatorów i pseudo świętoszków tego świata. Mam nadzieję, ze naród w porę zrozumie, ze zmierza do samounicestwienia narodowego i się opamięta, byleby nie było za późno. Jestem pełen podziwu i uszanowania dla Twojego pióra, wiary, odwagi i patriotyzmu. To właśnie sprawia, że bardzo lubię Cię czytać. Serdeczności. Kłaniam się Halinko!

  Innym razem, poczytam i po komentuję nieco więcej by nadrobić zaległości w czytaniu Twojej twórczości, ponieważ dziś już nagli mnie czas i muszę kończyć. Do zobaczenia, następnym razem. Pozdrawiam Cię Halinko bardzo serdecznie i życzę wszystkiego dobrego, a szczególnie wytrwałości w tak zacnym i wartościowym pisaniu. Kłaniam się!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkowicie zgadzam się z Twoja wypowiedzią, bo właśnie jest tak jak w swojej wypowiedzi piszesz i trudno się z Twoimi słowami nie zgodzić. Oczywiście mogłoby być zupełnie inaczej czyli tak jak być powinno, ale ludzie musieli by wszyscy tego chcieć a tak się składa, że nie wszyscy chcą a najbardziej ci którym z ust nie schodzi kłamstwo i odpowiada wszelkie bezprawie oraz stosowanie przemocy wobec ludzi prawych i sprawiedliwych. Niestety, taka właśnie jest prawda i dlatego mamy w świecie i kraju to co mamy, a co wiedzie ludzi i cała ludzkość do samounicestwienia. Mam nadzieje, że tego stanu rzeczy już nie dożyję bo jest mi wystarczająco przykro, że dożyłam tego co obecnie jest :( Janie nie ma potrzeby komentować każdego wiersza, bo i ja też nie komentuję wszystkiego co u Was Kochani czytam, bo czasu na wszystko jest za mało. A zatem czytaj, bo po to piszę a co do komentowania to komentuj to co uważasz za słuszne, mając na to czas. Pozdrawiam Cię Janie bardzo serdecznie :)

   Usuń

...Słowa ~ To życiodajne perły a więc spraw, by dodały Komuś w potrzebie niezbednej do Życia energi ~ Podnosząc potrzebującego na Duchu i Sercu ❤ Dokonujesz nimi życiodajnego Cudu ~ Pamiętaj też, że dobra Karma zawsze wraca do Darczyńcy tych bezcennych i nadzwyczajnych Pereł...
...Bardzo dziękuje ~ za każdą, tu pozostawiąną Perłę Twojego Istnienia...

...Codzienność ~ Poezja i proza życia...

...Codzienność ~ Poezja i proza życia...
...Każdy jej w życiu doświadcza...

...Wcześniejsze i najnowsze publikacje...

HCH ® Autorka "Serca Głosu"

HCH ® Autorka "Serca Głosu"
Prawa Autorskie HCH ® Na stronie "Serca Głos" Publikuję wyłącznie własną twórczość, o różnorodnej tematyce z osobistych życiowych spostrzeżeń. Również, w oparciu o autentyczne i realne doświadczenia z mojego życia. Prawa Autorskie, także dotyczą pozostałych moich prywatnych stron i zdjęć w Galerii. Toteż, wszelkie ich kopiowanie i powielanie oraz publikowanie moich dzieł amatorskiej twórczości, bez mojej wiedzy, zgody i Autorstwa jest zabronione Prawami Autorskimi z art. praw: (Dz.U. 1994 nr 24 poz.83 z zm.) © Dziękuje za uwagę a także za odwiedziny i czytanie, oraz za życzliwie szczery głos Waszych Serc ❤